Громада
Парафіяльний Хор Української Католицької Цервкви ім. св. о. Миколая в Торонті був учасником численних музичних починів та громадських дійств у цьому ж місті, і поза його околицями. Подаємо короткі описи деяких.
Українська хоральна громада
“Веснівка,” найбільш відомий український жіночий хор на діяспорі, був заснований у 1965-ому році, і відтак постійно базувався при Українській Католицькій Церкві ім. св. о. Миколая в Торонті. Тому, аж ніяк не дивно, що Парафіяльний Хор часто і радо принимав запрошення до співпраці від його дириґентки та мистецького керівника, Галини Квітки Кондрацької.
Серед спільних дійств були: Концерт на Пошану Івана Коваліва (2016), вшанування життя і праці основноположного дириґента першого парафіяльного хору при цьому храмі; і Концерт на Честь Олександра Кошиця (у жовтні 2019-ого року), музика, композитора, та дириґента, чиї твори є ключовим елементом літургічних служб відспіваних у Свято-Миколаївській Церкві. Горстка членів Парафіяльного Хору теж брала участь у ґала-концерті, якого організувала “Веснівка” на честь 200-тої річниці народження Тараса Шевченка, який відбувся в престижному Koerner Hall у Торонті, на якім теж виступали видатний оперний співак Павло Гунька і ансамбль Gryphon Trio. Дириґент Парафіяльного Хору, Жанна Зінченко, продириґувала деякі елементи програми концерту.
У 2015-ому році припало 150-ліття народження Митрополита Андрея Шептицького, вельми впливового єрарха Української Греко-Католицької Церкви від 1901-ого року до його смерті у 1944-ім. Щоб вшанувати його ролю у церковному життю та українській культурі, Інститут Східно-Християнських Студій його імені, під патронатом Української Католицької Епархії Торонта та Східної Канади, з’організував Концерт Сакральної Музики, який відбувся у залі при Українській Католицькій Церквi ім. св. Йосифа в Oakville. На ньому виступали Хор Інституту, “Веснівка”, та Парафіяльний Хор. У дусі Митрополита, славного і почитаного за його щедру підтримку культурних, педаґоґічних, й наукових починів, доходи концерту були передані на Український Студентський Стипендійний Фонд, чия ціль є, частинно, підтримувати студентів з України, які навчаються там або на діяспорі. Між іншим, Парафіяльний Хор виконав Північно-Американську прем’єру твору сучасної української композиторки, Тетяни Яшвілі – “Отче Наш”.
Теж у 2015-ому році, Маєстро Мирон Максимів, дириґент ансамблю Musicus Bortnianskii та парафіяльного хору Української Католицької Церкви ім. св. Великомученика Димитрія, з’організував Фестиваль Місцевих Парафіяльних Хорів, до участі в якому запросив Парафіяльний Хор.
В’останнє відвідавши Україну 30 років раніше, у січні 2020-го року Парафіяльний Хор вирушив на тижневий турнір у західній Україні, підчас якого виступав на трьох фестивалях хорального співу коляд в Івано-Франківську й Львові, і отак став першим українським хором з Канади, якому припала така честь. Передачі головних концертів фестивалів були трансльовані по Інтернеті, і детально описувалися місцевою пресою. Завдяки цьому, виступи Парафіяльного Хору дійшли до міжнародньої публіки.
Українська діяспорна громада
Хор брав участь у громадських дійствах у Північній Америці і поза нею від його створення у 1985-ому році. Ще у 1988-ому році, тоді ново-створений Хор. ім. Св. Євтимія (його назва на короткий час, предтеча теперішнього Парафіяльного Хору), виступав на святкуваннях Тисячоліття Хрещення Русі-України організованих Конґресом Українців Канади, які відбулися у Maple Leaf Gardens у Торонті.
Щоб відзначити 100-річчя народження Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого, Українська Католицька Епархія Торонта й Східної Канади запросила Молодіжний Хор ім. св. о. Миколая (тодішна його назва) взяти участь в Архиєрейській Божественній Літургії разом з Преосвященним Владикою Ізидором Борецьким, та рядом церковних єрархів і духовенством, та іншими місцевими парафіяльними хорами на терені торонтонського Canadian National Exhibition. Під батутою Адріяна Івахова, Хор теж виступав у концертовій частині святкувань, виконуючи, між іншим, композицію основноположного дириґента Романа Гурка – “Отче Наш”.
У 2011-ому році співпали 120-та річниця імміґрації перших українців до Канади, 20-та річниця незалежності України, та 150-ті роковини смерті Тараса Шевченка. У червні того ж року відбулося Відкриття та Освячення Пам’ятника великому поетові на терені Української Католицького Храму ім. св. Івана Хрестителя в Оттаві. Конґрес Українців Канади запросив Парафіяльний Хор взяти участь у головній церемонії відкриття, освяченню, та концерті.
До концертної програми, Маєстро Зінченко зготовила особливу добірку творів, серед яких були хоральні мотиви Миколи Лисенка до пасажів із поеми “Сон (Комедія)”, і хоральна обробка сучасного українського композитора Тараса Кравцова вірша “І небо невмите”, виконання якої була Північно-Американською прем’єрою.
Парафіяльний Хор двічі вертався до Оттави і до Храму ім. св. Івана Хрестителя - літом 2017 та 2018-их років, щоб брати участь у серії Концертів Літургічної Музики Столичного Українського Фестивалю.
На запрошення Торонтонського відділу Конґресу Українців Канади, Парафіяльний Хор долучився до Відкриття і Освячення Пам’ятника Жертвам Голодомору при головній брамі (т.зв. Princess’ Gates) до терену Canadian National Exhibition у жовтні 2018-ого року, на якого прибули представники міського (Мер Торонта, John Tory), провінційного, та федерального (Міністер Зовнішних Справ, Христя Фріланд) урядів. Того дня, Хор брав участь в екуменічній службі Панахиди на упокій жертв ґеноциду з єрархами та духовенством українських церков. Відтак, Хор запросили ще двічі оцю функцію виконати на річних пропам’ятних вічах.
Заява цілей та запрошення до співпраці
Маєстро Зінченко назначила для ансамблю ціль відсвяткувати Божественну Літургію при якомога більшій кількості парафій Української Католицької Епархії Торонта та Східної Канади, особливо у провінціях Онтаріо та Квебеку. Парафіяльний Хор також має намір розширити свою авдиторію та поширити знання нашого обряду прореклямувавши служби при Церкві ім. св. о. Миколая як своєрідні концерти сакральної музики із особливими виступами солістів та виконаннями особливих творів.
Української Католицької Церкви ім. св. о. Миколая, Мелхідійського Чудотворця, вітає усі задуми нових проєктів та співпраці. Будьте такі добрі, і дайте нам знати про такі можливості звернувшися до нас при е-адресі st.nicholas.ukrainianchoir@gmail.com