Біжучі проєкти

Два головні біжучі проєкти Парафіяльного Хору це: 1) Зготовлення та уприлюднення цього вебсайту, і 2) Проєкт награнь репертуару. До недавна, пандемія Коронавірусу унеможливляла репетиції та награння, але праця над матеріялами та здійсненням вебсайту були безупинні.

Ще у 2016-ому році, Парафіяльний Хор рішив, з приводу 30-річчя свого існування, як музичний ансамбль, взятися за проєкт награнь свого репертуару, для випуску на компакт-дисках з докладними нотатками у супровідних книжечках, та посиленою присутністю на Інтернеті.

Ще тоді, передбачалося, що першою фазою проєкту будуть награння виконань українських коляд, на підставі репертуару щорічних концертів коляд започаткованих у 2006-ому році.

Натомість, компакт дискні та Інтернетно-доступні награння коляд це тільки початок серії. У грядущих роках Парафіяльний Хор має намір награти виконання недільної Божественної Літургії, Вечірньої, Єрусалимської Утрені, та Воскресної Утрені..

Награння коляд

У 2019-ому році, з приводу запрошення Хору на Фестивалі Коляд у Галичині наступного року, ансамбль пустив у рух кампанію збірки фондів, яка увінчалася неабияким успіхом, і надала додаткового надхнення щодо здійснення проєкту награнь.

У 2020-ому році, Хор отримав піддержку від Шевченківської Фундації, Музичного Фонду Бориса Городинського, Фундації Будучність, Фундації СУС Канади, Української Кредитової Спілки, аґенції МІСТ, Shelton Canada, Rondo Enterprises, та Фонду Марійки й Романа Винницьких.

Завдяки вакцінації більшості членів Хору та притримання строгого проти-інфекційного режиму, репетиції на підготовку до награнь почалися знову 3-ого листопада 2021.

 

2021 Репетиція на Запис

2014 Репетиція на Запис

 

2015 Репетиція на Запис


Перша горстка:

На святий вечір (Оn That Holy Night)

Обробка Андрія Гнатишина (нар. 1906, у селі Чижиків, тепер у Львівській області; пом. 1995, Відень). Гнатишин - композитор широкого діяпазону літургійних творів у репертуарі хору, закінчив студії при Новій Віденській Консерваторії у 1934-ому році, і відтак осів у австрійській столиці, де служив капельмайстром Української Католицької Церкви ім. св. Варвари, ансамбль якої виступав по всій західній Европі, а у 1990-их роках, у рідній Україні.

Шедше Тріє Царі (Hymn About the Magi)

Коляда спершу задумана колись на перехрестю 17-ого та 18-ого століть, як елемент Різдвяного “Вертепного” циклю в стилі козацького барокко. Дириґент Хору Маєстро Зінченко віднайшла оцю обробку сучасного українського композитора, Остапа Мануляка (нар. 1983), з рисами мадриґального співу.

Землю юдейську (Night Covers Judaea)

Композитор цього твору, Степан Стельмащук (нар. 1925, пом. 2011, в Україні), випусник Львівської Консерваторії (1959), став хормайстром Львівського Педаґоґічного Інституту, які спільно були примушені радянським режимом переїхати до Дрогобича у 1960-ому році. Стельмащук таємно почав компонувати музики до Святої Літургії у 1949-ому році, завершивши її у 1992-ому. Вона врешті була опублікована (на щастя, ще за життя її автора) у 2007-ому році.

На Рождество Христове (On the Day of Christ’s Birth)

Михайло Гайворонський (нар. 1892 у Заліщиках, тепер Тернопільської області; пом. 1949, у місті Нью Йорку). Хоч не постать масштабу Миколи Леонтовича чи Кирила Стеценка, Гайворонський доклав подібних зусиль на ниві етнографічної музикології та композиції. Офіцер Українських Січових Стрільців, він еміґрував до США у 1923-ому році, де продовжував свою роботу.

Записи

Блажен

Вибір з репертуару ансамблю в ранній фазі, як Молодіжний Хор. Награння під батутою Адріяна Івахова елементів Воскресної Утрені ("Блажен Муж", від якої взято заголовок пластинки), шлюбної служби ("Ісаіє ликуй"), композицій дириґента ("Вірую"), композицій основноположного дириґента Романа Гурка ("Отче Наш"), і творів канонічних композиторів, від Бортнянського до Рахманінова.

Награння виконане у храмі де діяльність Хору зосереджена - в Українській Католицькій Церкві ім. св. о. Миколая Мелхидійського Чудотворця в Торонті - у 1993-ому та 1994-ому роках. Техніки запису: Мирослав Боднарук і Зенон Ващук. Допоміжники: Наталка Латишко та Ігор Ільницький.

 Награння присвячене пам'яті Анни Дацюк (члена хору, небесний сопран, нар. 1969, пом. 1996), Богдана Ґули (патрона хору і батька двох хористів, нар. 1930, пом. 1997), 

Вірую / The Creed
Adrian Ivakhiv
Достойно єсть / It Is Truly Right
Dmytro Bortnianskyj
Отче Наш / Our Father
Roman Hurko
Евхаристичний Цикль / Eucharist Cycle
Adrian Ivakhiv
О, Тобі радується / For Your Sake the Virtuous Rejoice
Dmytro Bortnianskyj
Достойно Єсть / It Is 1ruly Right
Roman Hurko

Преса

CBC Metro Morning radio / 2020-01-24
CBC Toronto

Kontakt Ukrainian TV / Karina Platosh with Zhanna Zinchenko & Zorian Stech

Coverage of 1992 trip to Ukraine

Виступи

 
 

KOLIADY - an evening of Ukrainian carols. January 26, 2013. St. Nicholas Ukrainian Catholic Church in Toronto.

Roman Waschuk link to come